ME U-21: Serbia - Czechy 0-4

Reprezentacja Czech rozgromiła Serbię 4-0 (2-0) w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Mistrzostw Europy do lat 21. Bohaterem spotkania był Jan Kliment, który strzelił trzy bramki.

Gospodarze turnieju mieli ochotę zrehabilitować się za porażkę z pierwszego meczu, w którym ulegli Duńczykom 1-2.

Serbowie natomiast chcieli podreperować swój dorobek punktowy, w którym znajdował się jedynie punkt wywalczony w starciu z Niemcami.

Większą aktywnością od początku wykazywali się, niesieni dopingiem prawie 20-tysięcznej publiczności, Czesi. Po ośmiu minutach udokumentowali swoją przewagę. Do bramki rywala, po akcji lewą stroną boiska trafił Jan Kliment. Asystę przy trafieniu snajpera Vysocziny Jihlava zaliczył Matej Hybsz.

Goście z Bałkanów chcieli jak najszybciej odrobić straty i nadziali się na kontry rywali. W 21. minucie, Kliment po raz drugi wpakował piłkę do bramki Marko Dmitrovicia.

Drugą połowę "z wysokiego c" rozpoczęli gospodarze czempionatu. Hat-tricka skompletował Jan Kliment, który w 56. minucie po raz trzeci pokonał serbskiego bramkarza. Trzy minuty później, po pięknym dograniu z prawej strony boiska od Jirziego Skalaka, do bramki Dmitrovicia trafił Martin Frydek.

Czterobramkowa przewaga pozwalała Czechom kontrolować boiskowe wydarzenia do samego końca zawodów na słynnej "Letnej" w Pradze.

W drugim meczu grupy A, Niemcy zmierzą się z Danią. Początek spotkania, w sobotę o godzinie 20:45.

Czesi i Serbowie do gry powrócą we wtorek. Gospodarze zagrają z Niemcami, a goście z Bałkanów zmierzą się z Duńczykami.

Serbia - Czechy 0-4 (0-2)
Bramki: Jan Kliment (7.), (21.), (56.), Martin Frydek (59.)

Dowiedz się więcej na temat: Jan Kliment | ME U-21 2015