Reklama

Reklama

ME 2021. Czeferin: Możliwe mecze bez kibiców na trybunach

Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Aleksander Czeferin przyznał, że podczas przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu mecze mogą być rozgrywane przy pustych trybunach. "Przygotowujemy różnice scenariusze" - powiedział szef UEFA.

Pierwotnie turniej miał się odbyć latem 2020 roku, ale został przełożony na 2021 z powodu pandemii koronawirusa. Na razie nic nie wskazuje na to, że sytuacja w Europie i na świecie znacząco poprawi się do momentu rozpoczęcia turnieju.

Reklama

"Zastanawiamy się, co możemy zrobić z kibicami. Bez publiczności, a może 30, 50, 70 procent..." - powiedział Czeferin na antenie telwizji ARD.

Przyszłoroczne ME mają się odbyć w 12 krajach, choć to rozwiązanie wydaje się coraz mniej prawdopodobne, biorąc pod uwagę nie tylko liczbę zakażeń, ale także wprowadzane przez każde państwo ograniczenia w podróży.

"Na razie planujemy Euro w kształcie, w jakim byśmy go chcieli" - zapewnił szef UEFA, dodając jednak, że taka formuła turnieju w obecnych czasach jest "niezbyt szczęśliwa".

"Jeszcze o tym nie myślimy, ale niektóre rzeczy można zmienić. Jest niewiele krajów, które mogłyby poradzić sobie same z takim turniejem. Niemcy byłyby oczywiście odpowiednim rozwiązaniem, ale na razie tego nie rozpatrujemy" - dodał Czeferin.

Niemcy mają być gospodarzem kolejnej edycji ME w 2024 roku.

mm/ cegl/Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Ceferin | piłka nożna | UEFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje