Reklama

Reklama

ME 2021. Anglia zagra przed turniejem z Austrią i Rumunią

Piłkarze reprezentacji Anglii w ramach przygotowań do tegorocznych mistrzostw Europy zagrają na początku czerwca towarzysko z Austrią i Rumunią - poinformowała tamtejsza federacja. Anglicy będą rywalami Polaków w eliminacjach do innej wielkiej imprezy - MŚ 2022.

Czerwcowe mecze towarzyskie podopieczni Garetha Southgate'a zagrają u siebie. Z Austrią zmierzą się 2 czerwca, a z Rumunią cztery dni później, ale jeszcze nie ustalono, w jakich miastach.

Przełożone z ubiegłego roku mistrzostwa Europy mają się odbyć od 11 czerwca do 11 lipca.

Anglicy wystąpią w grupie D - z Chorwacją, Szkocją i Czechami. Austria jest w grupie C z Ukrainą, Holandią i Macedonią Północną, natomiast Rumunia nie zakwalifikowała się do finałowego turnieju.

Polska w ME 2021 zagra w grupie E, a jej rywalami będą kolejno Słowacja, Hiszpania i Szwecja.

Reklama

Zanim odbędą się mistrzostwa Europy, już w marcu ruszą kwalifikacje do mistrzostw świata 2022. Tutaj drużyna Southgate'a trafiła do grupy I - m.in. z Polską, pierwszy mecz obu drużyn odbędzie się 31 marca w Anglii. W tej grupie są też Węgry, Albania, Andora i San Marino.

bia/ krys/Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL