Reklama

Reklama

ME 2020 - Francja zagra towarzysko z Ukrainą i Finlandią

Piłkarski mistrz świata Francja w ramach przygotowań do mistrzostw Europy 2020 rozegra cztery mecze towarzyskie. Na razie znani są dwaj rywale - 27 marca 2020 na Stade de France zespół zmierzy się z Ukrainą, a 31 marca w Lyonie z Finlandią.

W sumie Francuska Federacja Piłkarska (FFF) zaplanowała w ramach przygotowań do ME 2020 cztery spotkania. Prezes FFF Noel Le Graet potwierdził, że dwa kolejne spotkania Francuzi chcą rozegrać 1 i 8 czerwca, ale przeciwnicy jeszcze nie są znani.

W eliminacjach ME 2020 Francja zwyciężyła w grupie H. Zespół wygrał osiem spotkań, jedno zremisował i jedno przegrał.

"Trójkolorowi" w finałach ME trafili do uznawanej za najsilniejszą grupę F z Portugalią, Niemcami i drużyną z baraży.

Polscy piłkarze w ramach przygotowań do turnieju zagrają 27 marca z Finlandią we Wrocławiu, a cztery dni później z Ukrainą w Chorzowie. Kolejne spotkania odbędą się krótko przed turniejem - 2 czerwca z Rosją w Warszawie i 9 czerwca z Islandią w Poznaniu. Biało-czerwoni znaleźli się w grupie E z Hiszpanią, Szwecją i zespołem z baraży.

Reklama

Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dniach 12 czerwca - 12 lipca, w 12 różnych krajach. Finał zaplanowany jest w Londynie na Wembley.

Euro 2020 - faza grupowa, terminarz

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy