Reklama

Reklama

Mateusz Klich w jedenastce 34. kolejki Eredivisie

Mateusz Klich znalazł się w jedenastce 34. kolejki holenderskiej Eredivisie. Pomocnik w ostatniej ligowej kolejce zdobył bramkę i zaliczył asystę w przegranym przez Twente Enschede 3-5 meczu z FC Groningen.

Polski pomocnik najpierw asystował przy bramce Dylana George'a, a następnie skutecznie egzekwował rzut karny. Mimo to jego drużyna wyraźnie uległa FC Groningen 3-5.

Dla Klicha była to szósta bramka w rozgrywkach. Wszystkie z nich zostały zdobyte strzałem z jedenastu metrów. W całym sezonie 26-letni gracz zaliczył też cztery asysty w 29 spotkaniach. Pięciokrotnie wychodził na boisko jako kapitan Twente.

Mecz z Groningen był ostatnim spotkaniem ekipy Klicha w tym sezonie. Mistrzem Holandii został Feyenoord Rotterdam, Twente zajęło siódmą pozycję.

Miejsce to dałoby drużynie Polaka prawo gry w barażach o Ligę Europy, lecz na klub nałożona jest trzyletnia dyskwalifikacja z gry w europejskich pucharach.

Reklama

Sam Klich do wyróżnienia odniósł się z dużą dozą humoru. "To już ostatni raz w tym sezonie, obiecuję" - napisał na swojej stronie na Facebooku.


WG

Eredivisie: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy