Reklama

Reklama

Mark Clattenburg opuszcza Premier League. Będzie sędziował w Arabii Saudyjskiej

Wielu piłkarzy, skuszonych niebotycznymi zarobkami, wyjechało w ostatnim czasie do krajów azjatyckich. Okazuje się, że tamtejszy rynek inwestuje nie tylko w zawodników, ale też w sędziów. Mark Clattenburg, który był dotychczas szefem sędziów w angielskiej federacji, przyjął ofertę z Arabii Saudyjskiej.

41-latek jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych specjalistów w swoim fachu. Oczekuje się, że opuści angielską Premier League jeszcze przed następną kolejką!

Clattenburg zastąpi na tym stanowisku innego znanego arbitra Howarda Webba, który zrezygnował z funkcji 11 dni temu. Anglik zamienił Arabię Saudyjską na amerykańską MLS, z której otrzymał lukratywną ofertę. Co ciekawe, Webb po otrzymaniu nowej posady próbował ściągnąć do MLS najlepszego polskiego sędziego, Szymona Marciniaka, lecz bez powodzenia.

Umowa Clattenburga będzie obowiązywała przez rok. Jego zatrudnienie jest jednym z elementów planu mającego na celu zwiększenie profesjonalizmu tamtejszej ligi.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL