Reklama

Reklama

Marcos Ignacio Coll nie żyje. Piłkarz zasłynął legendarną bramką

W wieku 81 lat zmarł Marcos Coll, legendarny kolumbijski piłkarz, który przeszedł do historii futbolu cudownym trafieniem. Starsi kibice nie zapomną bramki, którą piłkarz zdobył w na mistrzostwach świata w Chile, pokonując bezpośrednim strzałem z rzutu rożnego samego Lwa Jaszyna.

"Było wielkie poruszenie, gdyż w ten sposób pokonałem najlepszego w tamtym czasie bramkarza na świecie" - wspominał po latach "El Olimpico" Coll, udzielając w 2014 roku wywiadu dla FIFA. "Wszyscy czuli podekscytowanie, a bramka była bodźcem dla mojego kraju" - dodał z patosem.

Kolumbijczyk zmarł w rodzinnej miejscowości Barranquilla, w swojej ojczyźnie, w wieku 81 lat. Coll był hospitalizowany od połowy maja, gdy trafił do szpitala w związku z problemami z oddychaniem. Oficjalna strona FIFA, powołując się na informacje jego syna podkreśla, że odszedł w spokoju.

Reklama

Coll zapisał się na kartach historii futbolu, jako jedyny piłkarz, który na mistrzostwach świata zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Fakt, że dotychczas żaden z wirtuozów piłki nożnej nie powtórzył tego osiągnięcia na kolejnych mundialach, najlepiej świadczy, jak wielkim popisem wykazał się "El Olimpico".

Mecz Kolumbia - ZSRR był drugim pojedynkiem w grupie A. Reprezentacja "Sbornej" już prowadziła 4-1, lecz zespół z Ameryki Południowej zdołał doprowadzić do remisu. W trzech meczach Kolumbijczycy zdobyli tylko punkt, zajmując ostatnie miejsce i pożegnali się z mundialem.

W reprezentacji Coll wystąpił łącznie w 11 meczach i zdobył 5 goli. Karierę rozpoczął w Sportingu Barranquilla, a zakończył w Atletico Junior w 1971 roku.

AG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne