Reklama

Reklama

Marco van Basten wciąż na zwolnieniu lekarskim

Marco van Basten przegrywa ze stresem, przez co zachorował na serce. Trener AZ Alkmaar przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Legenda holenderskiej piłki nożnej, a obecnie trener AZ Alkmaar, ma problemy ze zdrowiem. Według lokalnych mediów, przyczyną palpitacji serca, na które się uskarża, jest stres. Klubowy lekarz przedłużył mu zwolnienie do połowy września.

Reklama

49-letni van Basten nieobecny w klubie był od sobotniego meczu z Dordrecht, który jego drużyna wygrała 3-1. Dyrektor AZ Alkmaar Earnest Stewart powiedział, że szkoleniowiec potrzebuje więcej czasu na powrót do zdrowia.

Klubowe oświadczenie nie określa jednak dokładnie, na co cierpi szkoleniowiec, a media spekulują o kłopotach z sercem.

Dwutygodniowa absencja oznacza, że Holendra zabraknie na ławce trenerskiej AZ Alkmaar podczas towarzyskiego meczu z belgijskim Mechelen oraz ligowego z jego byłym pracodawcą - Heerenveen.

Van Basten był czołowym napastnikiem świata przełomu lat 80. i 90. Wychowanek Ajaxu Amsterdam w macierzystym klubie zagrał 133 razy i zdobył 128 bramek. Później przeniósł się do AC Milan, gdzie w 147 występach zaliczył 90 trafień.

To także 58-krotny reprezentant Holandii. W kadrze strzelił 24 bramki. Aż trzykrotnie zdobył "Złotą Piłkę", nagrodę magazynu "France Football" dla najlepszego piłkarza grającego na kontynencie europejskim.

Dowiedz się więcej na temat: marco van basten | reprezentacja Holandii | AZ Alkmaar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama