Reklama

Reklama

Mancini odszedł z Zenita. Czas na "Squadra Azzurra"

Trener Roberto Mancini i Zenit Sankt Petersburg zakończyli współpracę za porozumieniem stron - poinformował klub rosyjskiej ekstraklasy piłkarskiej. Szkoleniowiec od kilku tygodni jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Włoch.

Na początku maja tamtejsza federacja piłkarska poinformowała, że odbyły się już wstępne rozmowy z 53-letnim Mancinim, który miał wyrazić zainteresowanie tą funkcją. Z Zenitem obowiązywał go trzyletni kontrakt od 2017 roku.

"Umowa pana Manciniego wygaśnie w poniedziałek 14 maja 2018 roku. Klub rozegrał pod jego wodzą 44 mecze o stawkę, w których odniósł 21 zwycięstw, 13 razy zremisował i poniósł 10 porażek. Dziękujemy mu za czas spędzony w Sankt Petersburgu i życzymy powodzenia w przyszłości" - napisano w komunikacie, opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej Zenita.

Reklama

Włosi nie zakwalifikowali się na rozpoczynające się 14 czerwca mistrzostwa świata w Rosji, co kosztowało posadę Giana Piero Venturę. Od tego czasu na stanowisku selekcjonera jest wakat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne