Manchester United - Colchester United FC 3-0 w ćwierćfinale Carabao Cup

Manchester United spełnił plan minimum i pokonał drużynę Colchester United 3-0. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera strzelanie rozpoczęli dopiero w drugiej połowie.

Kibice zgromadzeni na Old Trafford, aby zobaczyć pierwszą bramkę musieli poczekać aż do... 51. minuty meczu. Nemanja Matić zagrał wtedy piłkę do Marcusa Rashforda. Ten popędził boczną strefą boiska, zszedł do środka i bardzo mocnym strzałem pokonał Deana Gerkena.

Manchester United wreszcie złapał wiatr w żagle i druga bramka padła po zaledwie pięciu minutach. Mason Greenwood dobrze wrzucił piłkę w pole karne. Na nią nabiegał Rashford, jednak uprzedził go interweniujący defensor Colchester Ryan Jackson, który nieco pechowo wpakował piłkę do własnej bramki.

"Czerwone Diabły" już po chwili zamknęły wynik spotknia.. W 61. minucie Juan Mata bardzo dobrze zagrał z głębi pola do Rashforda, ten z pierwszej piłki zagrał do Anthony’ego Martiala. Francuzowi nie pozostało nic innego jak dopełnić formalności i zdobyć bramkę.

W pozostałych dzisiejszych meczach Carabao Cup Leicester po serii rzutów karnych pokonał Everton (2-2 w meczu, 4-2 w karnych), a Manchester City wygrał 3-1 z Oxford United.

Cohen Bramall
62′ Luke Shaw
Tom Eastman
65′ Axel Tuanzebe
Ryan Jackson 55′ (samob.)
22′ Ashley Young
Harry Pell18′ 66′
 61′ Anthony Martial
Frank Nouble
Mason Greenwood
Luke Norris 'Hacker'
 51′ 62′ Marcus Rashford
Callum Harriott73′ 77′
Lee Grant
Ethan Ross
Phil Jones
Ryan Clampin
62′ Brandon Williams