Reklama

Reklama

Manchester City i New York Yankees utworzyli nowy klub ligi MLS

Właściciele Manchesteru City i New York Yankees założyli klub piłkarski z siedzibą w Nowym Jorku, który od 2015 roku ma zagrać w amerykańskiej lidze MLS.

Właściciel angielskiego "The Citizens" szejk Mansour z Abu Zabi od dawna marzył również o sportowych inwestycjach w Stanach Zjednoczonych. Nawiązał teraz współpracę z jedną z najbardziej znanych drużyn baseballowych Yankees.

Nowy klub będzie się nazywał New York City Football Club i w pierwszym sezonie będzie grał na wynajętym obiekcie. W najbliższym czasie ma zacząć się budowa nowego stadionu w Nowym Jorku. Jeszcze nie wiadomo dokładnie, gdzie miałby stanąć, ale liga MLS rozpoczęła już rozmowy z miastem o możliwości wynajęcia terenów na Flushing Meadows Park w Queens.

Reklama

Właściciele klubu będą kontynuować te rozmowy z lokalnymi działaczami, biznesmenami i przedstawicielami ligi" - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

To będzie dwudziesty zespół ligi MLS. Ich lokalnym rywalem będzie ekipa New York Red Bulls, która gra jednak w Harrison, w stanie New Jersey.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy