Reklama

Reklama

Maltański piłkarz Mifsud strzelił gola na koniec 20-letniej kariery w kadrze

Michael Mifsud, najlepszy strzelec w historii piłkarskiej reprezentacji Malty, na koniec międzynarodowej kariery zdobył bramkę w narodowych barwach. Jego zespół pokonał u siebie w towarzyskim meczu Liechtenstein 3-0.

39-letni piłkarz zadebiutował w reprezentacji przeciwko Albanii w roku... 2000. Łącznie rozegrał 143 mecze, w których strzelił 42 gole.

W środowym meczu w Ta'Qali Mifsud trafił do siatki już w piątej minucie.

Do historii maltańskiego futbolu przeszedł jego występ również z Liechtensteinem w 2008 roku (7-1), gdy trafił aż pięć razy. To szczególny wynik, biorąc pod uwagę fakt, że Malta uchodzi za jeden z najsłabszych zespołów w Europie. Nigdy nie awansowała na wielki turniej.

Obecnie Mifsud gra w klubie Sirens FC w swoim kraju. W przeszłości występował m.in. w angielskich Coventry City i Barnsley, a także w niemieckim Kaiserslautern.

Reklama

bia/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy