Reklama

Reklama

Malmoe nie zgodziło się na przeniesienie pomnika Ibrahimovicia do Mediolanu

Władze Malmoe stanowczo nie zgodziły się na przeniesienie pomnika Zlatana Ibrahimovicia do Mediolanu, choć niedawno monument bezcześcili szwedzcy kibice. Przeniesienie zaproponował burmistrz włoskiego miasta Giuseppe Sala.

Odsłonięty 8 października przed stadionem Malmoe FF pomnik urodzonego w tym mieście piłkarza był czterokrotnie niszczony po tym, jak w listopadzie kupił pakiet akcji sztokholmskiego Hammarby.

Kibice od tamtej pory nazywają go zdrajcą i sprzedawczykiem. Nie chcą pomnika w Malmoe i zapowiedzieli, że będzie niszczony do końca świata.

Rzeźba znajduje się obecnie w magazynach miasta, została już naprawiona i teraz trwają dyskusje gdzie zostanie ustawiona ponownie. Stadion przed którym stała nie wchodzi w rachubę ze względu na ryzyko ponownego zniszczenia i znajdzie się prawdopodobnie wewnątrz jednego z budynków publicznych.

Reklama

Wykonana z brązu i pozłocona ma o wysokość 2,7 metra, a razem z podstawą z czerwonego granitu 3,5 metra. Całość waży osiem ton.

Giuseppe Sala zaproponował, że jego miasto zapłaci "każdą sumę" za rzeźbę jak i jej transport - Ibrahimović jest w Mediolanie kochany i to zarówno przez kibiców AC Milan, gdzie gra obecnie jak i Interu, w którym występował w latach 2006-2009. "Jeżeli jest niechciany w swoim rodzinnym mieście to chętnie damy mu nowy przyjazny dom pełen miłości" - oświadczył.

W czwartek Frida Trollmyr z władz Malmoe powiedziała na antenie telewizji publicznej SVT, że przeniesienie rzeźby nie jest do żadnych negocjacji - "Zlatan Ibrahimović jest wielkim synem naszego miasta i zawsze nim będzie bez względu na to, że obecnie nie przez wszystkich mieszkańców jest lubiany. Jego miejsce jest tutaj i na zawsze".

Sam piłkarz poproszony przez SVT komentarz odpowiedział w swoim stylu - "moje pomniki powinny stać na całym świecie".Zbigniew Kuczyński 

Dowiedz się więcej na temat: Zlatan Ibrahimović

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje