Reklama

Reklama

Majdan trafi za kraty!

Sąd Rejonowy w Gdańsku zdecydował we wtorek, że bramkarz stołecznej Polonii Radosław Majdan trafić ma do aresztu.

Radosław Majdan miał we wtorek zeznawać jako świadek w procesie, w którym na ławie oskarżonych zasiada gdański kibic, który przed dwoma laty podczas meczu Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin obrzucił zawodników gości bananami. W ówczesnym składzie szczecińskiego klubu większość zawodników stanowili gracze z Ameryki Południowej.

Kara aresztu zastosowana wobec piłkarza to "areszt porządkowy do 30 dni od chwili zatrzymania z uwagi na uporczywe uchylanie się od składania zeznań przed sądem" - wyjaśniła sędzia Beata Majkowska, prowadząca sprawę.

Reklama

Piłkarz, jak podkreślił sąd, był prawidłowo powiadamiany o kolejnych terminach rozpraw, sąd bezskutecznie usiłuje przesłuchać Radosława Majdana jako świadka od grudnia minionego roku od tego czasu wyznaczono już kilka terminów rozpraw.

Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 26 listopada. Radosław Majdan już wcześniej został ukarany 3 tys. złotych grzywny, również za niestawianie się w sądzie.

Oskarżonemu Bartoszowi T. grozi do trzech lat więzienia, oskarżony on jest o znieważenie publiczne ze względu na przynależność rasową piłkarzy Pogoni Szczecin. Bartosz T., którego policja zarejestrowała na zdjęciu z bananem w ręku, nie przyznaje się do winy. Tłumaczy, że owocem tym rzucał jedynie w kolegów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy