Reklama

Reklama

Majdan nie jest już radnym

Bramkarz Polonii Warszawa, wychowanek Pogoni Szczecin Radosław Majdan złożył mandat radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. O rezygnacji poinformował biuro Sejmiku pisemnie. Pismo w poniedziałek wpłynęło do biura.

W związku z oświadczeniem Majdana, na najbliższej sesji Sejmiku - 16 czerwca br. - zostanie podjęta uchwała w sprawie wygaszenia jego mandatu radnego.

"Startowałem w wyborach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego zakładając, że w momencie obejmowania mandatu radnego województwa będę mieszkał w Szczecinie, mogąc tym samym włączyć się w prace na rzecz rozwoju sportu w naszym regionie - napisał Majdan w oświadczeniu do mediów. - Niestety, sprawy zawodowe zmusiły mnie do zamieszkania w Warszawie i w najbliższym czasie nie zanosi się na mój powrót do Szczecina. Z tego powodu nie jestem w stanie sumiennie wypełniać mandatu Radnego Województwa Zachodniopomorskiego".

Reklama

Majdan, który w wyborach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w listopadzie 2006 r. zdobył ponad 15 tys. głosów uzyskując ponad 10-procentowe poparcie wyborców. Nigdy sumiennie nie wypełniał mandatu. Był obecny zaledwie na kilku sesjach Sejmiku.

Po przyjęciu uchwały przez Radnych Województwa, Przewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego przekazuje uchwałę do Komisarza Wyborczego wraz z wnioskiem o wskazanie osoby, która uzyskała w kolejności największą liczbę głosów na liście komitetu wyborczego Platformy Obywatelskiej RP.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL