Reklama

Reklama

Maciej Skorża nie przedłużył kontraktu i wrócił do Polski

Maciej Skorża po roku pracy w saudyjskim Ettifag FC nie przedłużył umowy z klubem i wrócił do Polski. - Przez kilka najbliższych miesięcy nie planuję powrotu na trenerską ławkę - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Skorża do Arabii Saudyjskiej wyjechał w 2012 roku po dwuletniej przygodzie z Legią Warszawa, z którą dwa razy zdobył Puchar Polski.

Po roku pracy za granicą szkoleniowiec zdecydował się na powrót do kraju.

- Na razie wystarczy mi jeden sezon spędzony w Arabii Saudyjskiej. Uznałem, że przynajmniej chwilowo wystarczy tych egzotycznych podróży - powiedział "PS" Skorża.

Szkoleniowiec stwierdził, że teraz chce trochę zwolnić i poświęcić czas bliskim, a także pojeździć po Europie, by przyjrzeć się pracy innych trenerów.

Reklama

Skorża zapewnia, że szef klubu z Arabii Saudyjskiej oferował mu przedłużenie umowy, ale on sam nie zdecydował się na to.

- W Arabii obowiązują trochę inne standardy. Tu właściciele klubu czasem zbyt mocno ingerują w sprawy sportowe. Najwięcej się działo, gdy na chwilę wyjeżdżałem do Polski. Wracam jeden raz - a tu do zespołu został kupiony piłkarz, którego kandydaturę wcześniej odrzuciłem - opowiada Skorża, który nie zdecydował się na dalszą pracę nad Zatoką Perską.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama