Łukasz Teodorczyk strzelił gola, Anderlecht znów zawiódł

Łukasz Teodorczyk strzelił gola dla Anderlechtu Bruksela, ale jego zespół sensacyjnie przegrał u siebie z Sint-Truidense VV 2-3 w meczu 4. kolejki belgijskiej Pro League.

To pierwszy gol polskiego napastnika Anderlechtu w obecnym sezonie.

Teodorczyk rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się w 62. minucie.

Faworyci pierwsi objęli prowadzenie, ale na gola Massimo Bruno już trzy minuty później odpowiedział Yohan Boli.

W 30. minucie Sofiane Hanni nie wykorzystał rzutu karnego dla Anderlechtu.

Po przerwie goście kolejne dwa gole dla gości strzelili Jonathan Legear i ponownie Boli.

"Fiołki" starały się odrobić straty i trzy minuty przed końcem Teodorczyk zdobył kontaktowego gola. Nicolae Stanciu dośrodkował z lewej strony, rywale nie potrafili wybić piłki z pola karnego, aż w końcu Polak wpakował ją z bliska do siatki.

Na więcej przeciwnicy już nie pozwolili mistrzom Belgii.

Anderlecht rozczarowuje na początku sezonu. W czterech meczach wywalczył jedynie cztery punkty.

MZ

Anderlecht Bruksela - Sint-Truidense VV 2-3 (1-1)

Bramki: 1-0 Bruno (18.), 1-1 Boli (21.), 1-2 Legear (53.), 1-3 Boli (66.), 2-3 Teodorczyk (87.).