Reklama

Reklama

Łukasz Teodorczyk drugi w plebiscycie na najlepszego piłkarza ligi belgijskiej

Łukasz Teodorczyk w plebiscycie organizowanym przez gazetę „Het Laatste Nieuws” został wybrany drugim, najlepszym zawodnikiem ligi belgijskiej. Polaka wyprzedził jedynie Jose Izquierdo z Clubu Brugge, który otrzymał statuetkę Złotego Buta. Reprezentant Polski nie pojawił się na uroczystej gali, co wywołało spore zamieszanie.

Liga belgijska: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Reklama

Teodorczyk jest pierwszym Polakiem, który znalazł się na podium tego prestiżowego plebiscytu. "Teo" zgromadził 183 punkty. Pierwszy - Jose Izquierdo miał ich 268. Trzecie miejsce zajął Ruud Vormer (86 pkt) z Clubu Brugge.

Teodorczyk nie pojawił się na gali. Organizatorzy poinformowali, że piłkarz musiał wrócić do Polski ze względów rodzinnych. Jak podała jednak w czwartek gazeta "Het Laatste Nieuws", w Anderlechcie tak naprawdę nikt do końca nie wiedział, czemu Polak nie pojawił się na gali. W czwartek rano był już z powrotem na treningu drużyny.

- Anderlecht chciałby przeprosić organizatorów gali z powodu nieobecności Teodorczyka - powiedział David Steegen rzecznik prasowy "Fiołków". - Nie wiemy, dlaczego Teodorczyk się nie pojawił. Może coś się wydarzyło. Teo nie lubi się zwierzać. Musimy sprawdzić, co się dzieje. Jeśli to sprawy rodzinne, powinniśmy go wysłuchać. Dopiero, kiedy dowiemy się o co chodzi, będziemy mogli podjąć jakieś działania".

Teodorczyk jest znany z tego, że nie lubi udzielać wywiadów. Na ostatnią rozmowę z gazetą "Het Laatste Nieuws" zgodził się bardzo niechętnie i przyznał, że zrobił to tylko ze względu na obecność polskiej legendy - Włodzimierza Lubańskiego.

Przed plebiscytem dla gazety "Het Laatste Nieuws" specjalne filmiki nagrali piłkarze reprezentacji Polski, którzy życzyli powodzenia Teodorczykowi. Znaleźli się wśród nich m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński i Grzegorz Krychowiak.

Nagroda Złotego Buta to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w belgijskim futbolu. Jest przyznawana od 1954 roku. 

Teodorczyk w tym sezonie po 24 meczach w Belgii ma na koncie 17 goli i trzy asysty, co daje mu pierwszą pozycję w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Teodorczyk | Jose Izquierdo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje