Lukas Podolski zdobył dwie bramki w debiucie w Japonii

Były reprezentant Niemiec, Lukas Podolski zdobył dwie bramki w swoim debiucie w japońskiej J-League. Jego zespół, Vissel Kobe pokonał Omiyę Ardiję 3-1 (0-0) w meczu 19. kolejki. Efektowne zwycięstwo zanotowała także drużyna polskiego bramkarza, Krzysztofa Kamińskiego.

J-League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Urodzony w Gliwicach piłkarz strzelił gole dla gospodarzy w 49. minucie (na 1-0) oraz trzynaście minut później (na 2-1). Rozegrał całe spotkanie.

Vissel Kobe zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli J-League. W dziewiętnastu meczach zespół zdobył 29 punktów. Omiya jest szesnasta (15 pkt).

Podolski w reprezentacji Niemiec rozegrał 130 meczów i strzelił 49 goli. W 2014 roku wywalczył mistrzostwo świata.

W karierze klubowej występował kolejno w FC Koeln, Bayernie Monachium, ponownie w Koeln, Arsenalu Londyn, Interze Mediolan i Galatasaray Stambuł.

Zwycięstwem 5-2 zakończyło się spotkanie Jubilo Iwata z Kawasaki Frontale. 90 minut w barwach Jubilo rozegrał były bramkarz Ruchu Chorzów - Krzysztof Kamiński.

Dzięki wygranej, piąte w tabeli Jubilo zbliżyło się na punkt do czwartego Kawasaki Frontale.