Reklama

Reklama

Lukas Podolski jako nielegalny imigrant? Fatalna pomyłka

Lukas Podolski, były reprezentant Niemiec, rozważa wstąpienie na drogę sądową przeciwko prawicowemu "Breitbart News". Redaktorzy portalu, opisując rozbity przez hiszpańską policję gang, szmuglujący imigrantów do Europy na skuterach wodnych, opatrzyli artykuł... fotografią urodzonego w Gliwicach snajpera.

Podolski jest na niej w kamizelce ratunkowej i ma na nosie okulary przeciwsłoneczne, ale nawet mniej wprawne oko dostrzegłoby w uśmiechniętym mężczyźnie wielokrotnego medalistę mistrzostw Europy i świata. Tym bardziej, że ma on na sobie reprezentacyjny trykot, a samo zdjęcie zostało zrobione w 2014 roku.

"Poprzednia wersja artykułu zawierała fotografię Lukasa Podolskiego na skuterze wodnym. Uważaliśmy ją jedynie za zdjęcie ilustracyjne przedstawiającego kogoś, kto porusza się takim pojazdem. Chcielibyśmy przeprosić pana Podolskiego zaznaczając, że nie ma żadnych przesłanek, by można go było uważać za członka gangu czy osobę będącą ofiara handlu ludźmi" - czytamy w przeprosinach, które redakcja zamieściła po fali krytyki ze strony internautów.

Podolski w reprezentacji Niemiec grał przez 13 lat. Ma na koncie tytuł mistrza świata wywalczony w 2014 roku. W jego dorobku są także dwa brązowe medale światowego czempionatu, a także srebro mistrzostw Europy. W sierpniu ubiegłego roku ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery, a jego pożegnalny mecz odbył się w marcu 2017 roku. Rywalem Niemiec była Anglia. Obecnie jest zawodnikiem japońskiego Vissel Kobe.

Reklama

Zobacz materiał wideo:


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama