Reklama

Reklama

Luciano Matsoso z powołaniem do reprezentacji Lesotho

To historia, jak z bajki. Grający w polskiej czwartej lidze, w mazowieckim zespole Oskar Przysucha, Luciano Matsoso otrzymał powołanie do reprezentacji kraju. Mowa o kadrze narodowej Lesotho, z maleńkiego państwa w południowej Afryce.

23-letni Matsoso będzie miał okazję wystąpić w meczach towarzyskich przeciwko Zimbabwe oraz z równie egzotyczną reprezentacją Malawi. Pierwszy mecz odbędzie się 8 listopada w stolicy Lesotho - Maseru, a 11 listopada dojdzie do potyczki w stolicy Malawi - Lilongwe.

Reklama

Lesotyjczyk, wychowany w Republice Południowej Afryki, gra na pozycji bocznego pomocnika, a do Polski trafił dopiero latem tego roku.

Pismo z powołaniem, które dotarło z federacji Lesotho, mazowiecki klub zamieścił na swoim profilu na Facebooku. Małą wpadką Afrykańczyków jest błędny zapis w nazwie klubu, który z MKS Oskar Przysucha stał się MKS Oskar... Preyzucha.

"Luciano Matsoso stanie przed szansą rozegrania kolejnych spotkań w narodowej drużynie Lesotho. Piłkarz po dłuższej nieobecności w kadrze został właśnie powołany na towarzyskie spotkania - czytamy na klubowym facebooku.

"Dla naszego zespołu powołanie Luciano nie jest najlepszą informacją. Zwłaszcza, że wraz z nim do kraju wrócić musiał Itumeleng Nkwana. Oznacza to, że obydwu Afrykańczyków zabraknie w ostatnich meczach kończących rundę jesienną w czwartej lidze z Mszczonowianką Mszczonów i Energią Kozienice" - napisano.

Art

Dowiedz się więcej na temat: Luciano Matsoso | reprezentacja Lesotho | Oskar Przysucha

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje