Lokomotiw - Orenburg 1-0. Grali Krychowiak i Rybus

Lokomotiw Moskwa pokonał Orenburg 1-0 w 23. kolejce ligi rosyjskiej. Całe spotkania rozegrali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus, a sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki.

Pierwszy mecz Lokomotiwu Moskwa po wznowieniu rozgrywek ligi rosyjskiej był debiutem na ławce trenerskiej Marko Nikolicia, który niespodziewanie zastąpił na stanowisku legendę Lokomotiwu, Jurija Siomina. 40-letni szkoleniowiec w wyjściowym składzie postawił na Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka.

Zespół Polaków był faworytem i w 38. minucie objął prowadzenie dzięki uderzeniu Aleksieja Miranczuka.

Chwilę później jego sytuację skomplikowała jednak czerwona kartka Rifata Żamaletdinowa, którą obejrzał tuż przed przerwą.

Orenburg ruszył do odrabiania strat, ale nie w liczbie zdobytych bramek, ale obejrzanych czerwonych kartek. W drugiej połowie z boiska wylecieli kolejno Danijel Miszkić oraz Andrei Malykh, wobec czego Lokomotiw kończył mecz dziesięciu na dziewięciu. Pierwszy z graczy Orenburga czerwoną kartkę zobaczył za faul na Krychowiaku.

W końcówce meczu rzutu karnego dla Lokomotiwu nie wykorzystał jeszcze Eder.