Lokomotiw Moskwa - Spartak Moskwa 0-3. Grał Grzegorz Krychowiak

Lokomotiw przegrał ze Spartakiem 0-3 w niedzielnych derbach Moskwy. Pomocnik gospodarzy - Grzegorz Krychowiak rozegrał całe spotkanie, a drugi z polskich piłkarzy Lokomotiwu - Maciej Rybus oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Przed meczem Krychowiak odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza września rosyjskiej ekstraklasy. Polski pomocnik Lokomotiwu Moskwa w trzech wrześniowych ligowych spotkaniach strzelił dwa gole - oba dały jego drużynie zwycięstwa. Zaliczył również asystę.

Gospodarze dyktowali warunki gry, ale to rywale stworzyli pierwszą groźną okazję - w 24. minucie piłka po strzale Andre Schuerrle trafiła w poprzeczkę.

Piłkarze Lokomotiwu chcieli szybko odpowiedzieć i bliski zdobycia gola był Joao Mario, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny.

W 32. minucie w pole karne gości wpadł Eder, strzelił, ale Aleksandr Maksimenko pewnie interweniował. Krótko przed końcem pierwszej części gospodarze domagali się rzutu karnego dowodząc, że jeden z obrońców Spartaka faulował Edera, ale arbiter nie podyktował "jedenastki".

Goście objęli prowadzenie w 57. minucie po kontrataku, gdy Ezequiel Ponce w sytuacji sam na sam przelobował stojącego daleko przed bramką Guilherme.

Ponce miał kolejną świetną okazję już trzy minuty później, ale tym razem Guilherme sparował piłkę po jego strzale na rzut rożny.

Zwycięstwo Spartaka przypieczętował rezerwowy Jordan Larsson. Wszedł na murawę w 55. minucie, a w 79. i 81. pokonał bramkarza "Kolejarzy".

Szansę na honorowe trafienie miał Krychowiak, ale jego strzał w doliczonym czasie gry obronił Maksimenko.

Aleksandr Maksimenko
78′ Murilo Cerqueira Paim
Ayrton Lucas Dantas de Medeiros
88′ Vedran Czorluka
Georgi Dzhikiya22′
Benedikt Hoewedes
Samuel Gigot
Aleksiej Miranczuk
Ilja Kutepow
42′ Dmitrij Barinow
Lorenzo Melgarejo
41′ Władisław Ignatjew
Andre Schuerrle55′
Joao Mario
Zelimkhan Bakaev45′ 85′
Grzegorz Krychowiak
Alex Král
71′ Antonio Eder
Mikhail Ignatov
78′ Aleksandr Kolomeytsev