Reklama

Reklama

LM kobiet: druga eliminacyjna wygrana Unii

Piłkarki Unii Racibórz pokonały w Lendawie (Słowenia) albański zespół ADA Velipoje 7-0 (5-0) w swoim drugim meczu turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń.

Piłkarki Unii Racibórz pokonały w Lendawie (Słowenia) albański zespół ADA Velipoje 7-0 (5-0) w swoim drugim meczu turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń.

Bramki dla Unii zdobyły: Gloria Okoro Chinasa (67., 86.), Gabriela Grzywińska (4.), Dżesika Jaszek (6.), Fitore Govori (9., samobójcza), Patrycja Wiśniewska (15.), Anna Żelazko (34.).

W innym sobotnim meczu turnieju słoweński WFC Pomurje Beltinci pokonał białoruską Bobrujczankę Bobrujsk 3-1 (1-1).

- Wygrana przyszła łatwo i przyjemnie. Po przerwie dokonałem zmian dając pograć młodzieży. Nie mieliśmy kłopotów z odniesieniem zwycięstwa, bywają takie spotkania. Teraz myślami jesteśmy przy wtorkowym spotkaniu - powiedział trener raciborzanek Remigiusz Trawiński.

Reklama

Unia we wtorek na koniec zawodów zagra z Bobrujczanką. W minionym sezonie po raz piąty z rzędu zdobyła mistrzostwo kraju, co dało przepustkę do eliminacji Ligi Mistrzów. Do fazy pucharowej awansują zwycięzcy ośmiu turniejów kwalifikacyjnych i dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc.

W tym roku do rywalizacji zgłosiły się 54 zespoły z 46 krajów. 22 drużyny z najwyżej klasyfikowanych państw zaczną rywalizację od fazy pucharowej. Finał 22 maja 2014 roku w Lizbonie.

Tabela po drugim dniu turnieju w Lendawie:

Unia          2 6 10-1

Pomurje       2 3 4-4

Bobrujczanka  2 3 4-4

ADA           2 0 1-10

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL