LM: Awans MU, Interu i Bayernu

Fenerbahce Stambuł przegrało z Feyenoordem Rotterdam 0:2 (0:0) w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Holendrzy awansowali do kolejnego etapu rozgrywek.

Turcy po porażce w pierwszym spotkaniu zaledwie 0:1 mieli sporą szansę na awans, ale jej nie wykorzystali.

Na stadionie Sukru Saracoglu w Stambule do przerwy nie było bramek, ale już po wznowieniu po strzale Japończyka Ono goście objeli prowadzenie. Wynik pojedynku na 2:0 dla ekipy z Rotterdamu ustalił w 89. minucie Buffel. W Feyenoordzie pełny mecz rozegrał Tomasz Rząsa. Reprezentant Polski otrzymał w 81. minucie żółtą kartkę.

Nie miał problemów z awansem do nastepnej rundy monachijski Bayern. Podopieczni Ottmara Hitzfelda, po trzybramkowej zaliczce w uzyskanej w spotkaniu wyjazdowym, pewnie wygrali również rewanżowe spotkanie z Partizanem Belgrad. Bramki Ballacka, Elbera oraz Salihamidżicia szybko rozwiały złudzenia rywali, którzy odpowiedzieli jedynie honorową bramką Cakara.

Niewiarygodny przebieg miał mecz w Pradze. Genk, ktory wygrał pierwsze spotkanie 2:0, prowadzili w 57. minucie rewanżu już 2:1, a mimo to byli bliscy wyeliminowania. Sparta za sprawą Jarosika (gole w 59. i 64. min) oraz Maresa (84) wyszła na 4:2 i do awansu brakowało jej jednego trafienia. To jednak nie nastąpiło i to goście świętowali awans do grupowej fazy LM.

Wyniki rewanżów 3. rundy kwal.

Fenerbahce Stambuł - Feyenoord Rotterdam 0:2 (0:0)

Bramki: Shinji Ono (48), Thomas Buffel (89)

Pierwszy mecz: 1:0 dla Feyenoordu. Awans: Feyenoord Rotterdam.

Bayern Monachium - Partizan Belgrad 3:1 (1:0)

Bramki: dla Bayernu - Michael Ballack (26), Elber (71), Hasan Salihamidzic (74-karny); dla Partizana - Damir Cakar (72). Widzów: 40 tys.

Pierwszy mecz: 3:0 dla Bayernu. Awans: Bayern Monachium.

Sparta Praga - RC Genk 4:2 (0:1)

Bramki: dla Sparty - Jiri Jarosik - dwie (59, 64), Karel Poborsky (56), Pavel Mares (84); dla Genk - Beli Moumouni Dagano (25), Wesley Sonck (57). Widzów: 13 tys.

Pierwszy mecz: 2:0 dla Genk. Awans: RC Genk.

Inter Mediolan - Sporting Lizbona 2:0 (2:0)

Bramki: Luigi Di Biagio (32), Alvaro Recoba (44) Widzów: 51 tys.

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Inter Mediolan.

Manchester United - Zalaegerszeg TE 5:0 (3:0)

Bramki: Ruud van Nistelrooy - dwie (6, 76-karny), David Beckham (15), Paul Scholes (21), Ole Gunnar Solskjaer (84). Czerwona kartka: Sasa Ilic (74-Zalaegerszeg). Widzów: 67 tys.

Pierwszy mecz: 1:0 dla Zalaegerszeg. Awans: Manchester United.

Dowiedz się więcej na temat: fenerbahce | Stambuł | rotterdam | bramki | mecz | awans