Reklama

Reklama

Listkiewicza list do Pogoni

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz przesłał w czwartek do Pogoni Szczecin odpowiedź na protest wystosowany do PZPN przez zawodników szczecińskiego klubu.

W swoim liście Prezes Listkiewicz odniósł się m.in. do żądania powtórzenia meczu...

Reklama

" Przepisy FIFA, UEFA i PZPN nie dopuszczają możliwości powtórzenia meczu z powodu błędnych decyzji sędziego. Jedynym wyjątkiem jest naruszenie przez arbitra tzw. przepisu technicznego, co w meczu Wisła-Pogoń nie miało miejsca. Zatem z przyczyn formalnych mecz nie może być powtórzony."

Prezes PZPN odniósł się także do kwestii potencjalnych strat finansowych poniesionych przez klub i piłkarzy ze Szczecina.

"Odnośnie poruszanego w piśmie wątku finansowego pragnę tylko przypomnieć wydarzenie sprzed kilku tygodni: w wyniku decyzji o uznaniu bramki dla Liverpoolu piłkarze Chelsea stracili 50 mln złotych nie awansując do finału Ligi Mistrzów. Ani klub ani piłkarze nie protestowali, gdyż pomyłka sędziego jest nieunikniona w meczu piłkarskim niezależnie od szczebla rozgrywek."

Na zakończenie listu Prezes Listkiewicz złożył propozycję spotkania z piłkarzami i kierownictwem Pogoni przed meczem Polska - Albania, który zostanie rozegrany 29 maja w Szczecinie.

Dowiedz się więcej na temat: PZPN | Michał Listkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje