Reklama

Reklama

Lionel Messi piłkarzem roku na gali Globe Soccer Awards

Argentyńczyk Lionel Messi został wybrany najlepszym piłkarzem roku 2015 na gali Globe Soccer Awards w Dubaju. Obok zawodnika Barcelony nominowani do nagrody byli Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt i Włoch Gianluigi Buffon z Juventusu Turyn. Przypomnijmy, że Messi, Ronaldo i Brazylijczyk Neymar z Barcelony są także nominowani do najbardziej prestiżowej nagrody indywidualnej - Złotej Piłki FIFA.

Primera Division. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Gale Globe Soccer Awards organizowane są od 2010 roku, a w pierwszej edycji nagradzano jedynie najskuteczniejszych agentów piłkarskich i działaczy.

Reklama

Organizowane w krajach arabskich gale szybko zaczęły zdobywać sporą popularność, a dzięki hojnym sponsorom, udział w nich biorą obecnie najbardziej znane postaci światowej piłki.

W poprzednich latach dwukrotnie statuetkę dla piłkarza roku zdobył Cristiano Ronaldo (lata 2011 i 2014), raz najlepszy był Radamel Falcao (2012), również jedną statuetkę ma na koncie Franck Ribery (2013).

Tym razem najlepszym piłkarzem roku wybrano Lionela Messiego. Argentyńczyk w 2015 roku pomógł Barcelonie zdobyć mistrzostwo Hiszpanii i Puchar Króla, a także poprowadził zespół do zdobycia Pucharu Mistrzów.

"Miło jest dostawać nagrody, ale zawsze powtarzam, że na nagrody pracuje cała drużyna. Bez niej nie miałbym szans otrzymać tego wyróżnienia. Najważniejsze są dla mnie sukcesy zespołu, ale cieszę się, że zostałem doceniony. To bardzo przyjemne" - powiedział Messi.

Najlepszym klubem roku została wybrana Barcelona, a trenerem roku został wybrany selekcjoner reprezentacji Belgii Marc Wilmots.

Piłkarze roku na galach Globe Soccer Awards:

2011 - Cristiano Ronaldo (Real Madryt)

2012 - Radamel Falcao (Atletico Madryt)

2013 - Franck Ribery (Bayern Monachium)

2014 - Cristiano Ronaldo (Real Madryt)

2015 - Lionel Messi (FC Barcelona)

Dowiedz się więcej na temat: Lionel Messi | Cristiano Ronaldo | Gianluigi Buffon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama