Reklama

Reklama

Lionel Messi kończy reprezentacyjną karierę!

Lionel Messi z Barceloną zdobył mnóstwo trofeów, ale z reprezentacją Argentyny ani jednego. W finale Copa America 2016 "Albicelestes" przegrali po rzutach karnych z Chile, a sfrustrowany Messi zapowiedział koniec kariery w drużynie narodowej.

Po 120 minutach gry w New Jersey był bezbramkowy remis. W serii rzutów karnych lepsi okazali się Chilijczycy. "Jedenastki" nie wykorzystał Messi.

To kolejny finał wielkiej imprezy przegrany przez Messiego z reprezentacją Argentyny. Rok temu "Albicelestes" również musieli uznać wyższość Chile w Copa America. W 2014 roku Messi i spółka ulegli Niemcom w decydującym spotkaniu mundialu. Snajper Barcelony był także częścią drużyny narodowej, kiedy ta przegrała finał z Brazylią w 2007 roku.

"Dla mnie to koniec występów w reprezentacji. To mój czwarty przegrany finał" - powiedział Messi tuż po meczu. "Czuję wielki smutek, że znów się to przytrafiło. Zmarnowałem rzut karny, który był bardzo ważny" - dodał Messi.

Reklama

Argentyna czeka od 1993 roku, kiedy wygrała w finale Copa America, na sukces w dużym turnieju. Wielkie nadzieje wiązano z Messim, który postrzegany był jako ten, który zakończy tęsknotę kibiców za tytułem. 29-letni piłkarz rozegrał 109 meczów w barwach narodowych i strzelił 55 bramek. Jest najskuteczniejszym zawodnikiem w historii "Albicelestes" i wyprzedził w tym zestawieniu Gabriela Batistutę.

Finał Copa America - raport meczowy


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL