Ligue 1: Zwycięstwo Bordeaux

AS Monaco przegrało na wyjeździe ze Stade Rennes 0:1 w 19. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. "Książęta" nadal jednak pewnie prowadzą w tabeli.

Zwycięstwo odniosło Girondins, które będzie rywalem Groclinu w III rundzie Pucharu UEFA. Ekipa z Bordeaux wygrała na własnym stadionie z FC Metz 2:0.

Gol Barbosy w 48. minucie dał ekipie z Rennes niespodziewane zwycięstwo nad Monaco 1:0. Mimo tej porażki (pierwszej od 15 spotkań!) podopieczni Didiera Deschampsa zdobyli tytuł mistrza jesieni.

Drużyna z księstwa ma aż 7 punktów przewagi nad drugim w tabeli Olympique Lyon, który w piątek zremisował na Stade Gerland z Paris Saint Germain 1:1. Prowadzenie dla zespołu ze stolicy zdobył w 40. minucie Pauleta, a punkt dla gospodarzy uratował sześć minut przed końcem Eric Carriere.

11. pozycję w tabeli zajmuje Girondins Bordeaux, które po golach Francia i Chamakha pokonało FC Metz 2:0. Najbliższy rywal Dyskobolii wystąpił w składzie: Roux - Jemmali, Planus, Caneira, Basto, Costa, Jurietti, Riera, Feindouno (84 Paulo Costa), Francia (75 Celades), M. Chamakh.

Zobacz wyniki oraz zdobywców goli w 19. kolejce Ligue 1.