Ligue 1: Trwa dobra passa PSG

W Ligue 1 nie zwalnia tempa Paris Saint Germain. W 10. serii spotkań paryżanie pokonali Le Mans 5:1 i tym samym odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo. Punkty pogubiły natomiast przewodzące tabeli AS Monaco i Olympique Marsylia.

Spotkanie na Parc de Princes rozpoczęło się udanie dla gości, którzy w 12. minucie objęli prowadzenie za sprawą Molefe. Poźniej dominacja gospodarzy nie podlegała już jednak dyskusji, a łupem bramkowym podzielili się Pauleta i Fiorese, którzy zdobyli po dwa gole, oraz Reinaldo.

Liderujące AS Monaco na własnym stadionie podejmowało Auxerre i rozpoczęło mecz od falstartu - już w 6. minucie goście objęli prowadzenie po strzale Kalou. Gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania dopiero na niespełna kwadrans przed końcem - gola zapisał na swoje konto Giuly. Na zwycięską bramkę zabrakło już czasu.

Niespodziewanie wysokiej porażki doznał Olympique Marsylia. Ekipa z Marsylii, która w dotychczasowych dziewięciu meczach dała sobie strzelić tylko pięć goli, wyjechała ze Strasbourga z bagażem czterech bramek, a po stronie zysków zapisała tylko jedno trafienie, którego autorem był Marlet. Dla Strasbourga, któremu w wygranej nie przeszkodziło nawet wyrzucenie w 71. minucie z boiska Bassili, trafiali: Martins, Niang, Ljoboja i Ehret.

Trzy punkty z wyjazdu do Metz przywiozła natomiast drużyna Nantes. "Kanarki" wygrały 3:1 po golach Bersona, Glombarda i Pujola. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył z rzutu karnego Thiaw, który w 66. minucie - po drugiej żółtej kartce - został odesłany do szatni.

Nie powiodła się wyprawa RC Lens do Bastii. Drużyna Jacka Bąka przegrała 1:3, kończąc mecz w "10". Polak rozegrał całe spotkanie.