Reklama

Reklama

Ligue 1. Olympique Lyon grozi pozwem wobec francuskiej federacji

Francuska federacja podjęła decyzję o zakończeniu rozgrywek Ligue 1 z powodu pandemii koronawirusa. Nie zgadza się z tym sklasyfikowany dopiero na 7. pozycji Olympique Lyon, który po raz pierwszy od ponad 20 lat nie zagra w europejskich pucharach.

Władze ligi francuskiej (LFP) oficjalnie zatwierdziły decyzję rządu o zakończeniu sezonu piłkarskiego. Przy rozstrzygnięciu uwzględniono tabelę po 28. rozegranych kolejkach, w oparciu o stosunek liczby punktów do rozegranych meczów.

W ten sposób tytuł mistrzowski trafił do Paris Saint-Germain, co nie jest żadnym zaskoczeniem. Większym jest dopiero siódma pozycja Olympique Lyon, który choć w lidze nie radził sobie najlepiej, był przecież bliski awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Lyon pokonał 1-0 Juventus Turyn, ale drugiego pojedynku już nie doczekał.

Reklama

Olympique jest bardzo niezadowolony z decyzji francuskich władz. Klub wydał nawet oświadczenie, w którym grozi, że będzie domagał się odszkodowania od federacji piłkarskiej.

"W związku z dzisiejszą decyzją Olympique Lyon zastrzega sobie prawo do odwołania od decyzji i dochodzenia odszkodowania, związanego z utratą sportowej szansy. Zwłaszcza w świetle postępowania innych federacji piłkarskich, gdzie sprawy wciąż są w toku. Klub poniesie z tego tytułu straty rzędu kilkudziesięciu milionów euro" - napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Przedstawiciele Lyonu zaznaczyli, że niewykluczone, iż sezon mógłby zostać dokończony w sierpniu, co dopuszczała tamtejsza minister sportu Roxana Maracineanu. Olympique zwrócił też uwagę, że we wtorek przedstawił federacji swój plan związany z powrotem do rozgrywek.

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy