Liga turecka: Gol Drogby w debiucie w Galatasaray

Pięć minut potrzebował Didier Drogba, by zdobyć pierwszego gola w barwach Galatasaray Stambuł. Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej pojawił się na boisku w 63. minucie meczu ligowego z Akhiser Genclik, a w 68. pokonał bramkarza gospodarzy. Lider wygrał 2-1.

Do Galatasaray Drogba trafił pod koniec stycznia, a ostatnie pół roku spędził w zespole Shenhua Szanghaj. Chińczycy protestowali po podpisaniu przez Afrykańczyka kontraktu z tureckim klubem, ale FIFA transfer zatwierdziła.

Były zawodnik m.in. Olympique Marsylia i Chelsea Londyn wykorzystał dośrodkowanie Buraka Yilmaza i zapewnił gościom prowadzenie. Dwie minuty później ci piłkarze zamienili się rolami i na listę strzelców wpisał się reprezentant Turcji.

W końcówce gospodarze zdobyli honorową bramkę, ale nie zdołali doprowadzić do remisu i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Galatasaray ma z kolei osiem punktów przewagi nad lokalnym rywalem Besiktasem, który w sobotę zmierzy się z Gaziantesporem.

Turecka Super Lig - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Dowiedz się więcej na temat: Didier Drogba | Galatasaray Stambuł | Chelsea Londyn