Reklama

Reklama

Liga turecka: eksperyment play off nie przetrwał

Władze piłkarskiej ligi w Turcji zdecydowały, że od nowego sezonu nie będzie już fazy play off. Rozgrywki o mistrzostwo kraju toczyć się będą według starego systemu, "mecz i rewanż" z udziałem 18 ekip. Eksperyment play off przetrwał tylko jeden sezon.

W tym roku po mistrzostwo sięgnęli piłkarze Galatasaray, remisując w ostatnim spotkaniu play off bezbramkowo z Fenerbahce w derbach Stambułu. Galatasaray zdobył tytuł po raz 18. i dzięki temu zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

System play off był reakcją na aferę korupcyjną, która wstrząsnęła turecką piłką dwa lata temu. Jej reminiscencje trwają do dziś. 2 lipca prezes Fenerbahce Aziz Yildirim skazany został na łączną karę sześciu lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności za ustawianie meczów oraz inne działania korupcyjne.

Reklama

Kilka dni później Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) odrzucił apelację złożoną przez Besiktas w sprawie rocznej dyskwalifikacji orzeczonej przez UEFA oraz ukarania klubu wysoką grzywną w wysokości 100 tys. euro.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy