Liga szkocka. Celtic Glasgow - Rangers FC 0-2. Kolejny mecz Patryka Klimali

Rangersi pokonali Celtic 2-0 w legendarnych derach Glasgow! W spotkaniu po raz pierwszy od samego początku wystąpił polski napastnik Patryk Klimala, jednak nie zdołał zdobyć bramki.

Piłkarze Stevana Gerrarda wygrali również poprzednie "Old Firm Derby". Rangersi dziś ponownie nie dali szans lokalnemu rywalowi i wyszli na prowadzenie już w 9. minucie meczu. James Tavernier posłał piłkę z rzutu wolnego, a Connor Goldson wepchnął ją do bramki.

Kolejny gol padł na początku drugiej połowy. Po składnej akcji gości futbolówkę w stronę bramki uderzył Goldson. Została ona co prawda zatrzymana przez defensorów, jednak byli bezradni wobec dobitki piłkarza.

Patryk Klimala pojawił się na boisku od pierwszej minuty, lecz nie zdołał umieścić piłki w siatce. Polski napastnik opuścił je natomiast w 67. minucie.

Allan James McGregor
84′ Stephen Welsh
James Henry Tavernier
Kristoffer Vassbakk Ajer
Connor Lambert Goldson  9′, 54′
85′ Shane Duffy
Filip Viktor Helander
Jeremie Agyekum Frimpong
Borna Barišić
61′ Scott Brown
Scott Nathaniel Arfield60′ 90′
84′ Diego Sebastián Laxalt Suárez
Glen Adjei Kamara
Callum William McGregor
Steven Davis
67′ Jules Olivier Ntcham
Brandon Lee Colin Barker62′
67′ Patryk Klimala
Alfredo José Morelos Aviléz85′ 86′
56′ Mohamed Amine Elyounoussi
Ryan Kent
Scott Bain
Jonathan Peter McLaughlin
Anthony Ralston
Leon Aderemi Balogun
84′ Greg John Taylor
Calvin Bassey Ughelumba
Ewan Henderson
Joseph Oluwaseyi Temitope Ayodele-Aribo90′
67′ Tomas Petar Rogić
Ianis Hagi
Ismaila Wafougossani Soro
Ryan Jack62′
84′ David Turnbull
Jermain Defoe
56′ Albian Afrim Ajeti