Reklama

Reklama

Liga rosyjska. Zenit nagrodę dla piłkarza miesiąca wręczył przy użyciu drona

Zenit Sankt Petersburg znalazł sposób, by mimo powszechnego obowiązku pozostania w domach z powodu koronawirusa wręczyć nagrodę dla piłkarza miesiąca. Występujący w tym rosyjskim klubie Brazylijczyk Malcom odebrał ją od... drona, który wleciał do jego mieszkania.

Kibice Zenitu - oceniając marcowe mecze - oddali prawie 30 procent głosów na Malcoma.

Po 22 kolejkach Zenit jest liderem i ma przewagę dziewięciu punktów nad Lokomotiwem Moskwa, w którym grają Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus. Rozgrywki są obecnie zawieszone z powodu pandemii.

Trudna sytuacja zdrowotna i związane z nią obostrzenia nie przeszkodziły jednak klubowi dostarczyć nagrody bez konieczności wychodzenia przez Brazylijczyka na zewnątrz.

"Dostałem przed chwilą wiadomość, że powinienem otworzyć okno" - powiedział 23-letni zawodnik w umieszczonym na Twitterze filmie. Nagrał moment, w którym dron zbliżał się do jego mieszkania, następnie wleciał przez okno, wystraszywszy jego kota, a potem wylądował na podłodze.

Reklama

Były piłkarz Barcelony podziękował fanom za oddane na niego głosy oraz zaapelował, by zostali w domach. "To ważne" - podkreślił.

W związku z pandemią przerwa w rozgrywkach rosyjskiej ekstraklasy piłkarskiej potrwa co najmniej do 31 maja. Władze ligi zapewniły, że na razie nie planuje się ich wcześniejszego zakończenia. Według oficjalnych danych w Rosji stwierdzono ponad 13,5 tysiąca zakażeń koronawirusem, zmarło 106 osób.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy