Reklama

Reklama

Liga rosyjska. Dymisja trenera Spartaka Moskwa Massimo Carrery

Rada Dyrektorów klubu rosyjskiej ekstraklasy piłkarskiej Spartaka Moskwa podjęła decyzję o zwolnieniu w trybie natychmiastowym trenera - Włocha Massimo Carrerę. W ostatnim meczu ligowym Spartak przegrał 2:3 z Arsenałem Tuła i w tabeli zajmuje siódme miejsce.

Powodem dymisji - jak uważają rosyjskie media - są niezadawalające wyniki uzyskiwane przez zespół. Aktualnie Spartak traci do lidera Zenita St. Petersburg 7 pkt.

"Dziękujemy Massimo za doskonale wykonaną pracę, jego imię zostało napisane złotymi literami w historii klubu. Jednak ostatnie wyniki nie są satysfakcjonujące, żaden z wyznaczonych przed sezonem celów nie został osiągnięty" - napisano w oficjalnym komunikacie.

58-letni Carrera przyszedł do klubu w 2016 roku i od razu w pierwszym sezonie, po raz pierwszy od 16 lat, doprowadził Spartaka do tytułu mistrza Rosji. W sezonie 2017/18 zespół w rozgrywkach ligowych zajął trzecie miejsce, ale zwyciężył w Superpucharze Rosji, pokonując po dogrywce Lokomotiw Moskwa 2:1.

Reklama

Przed pracą w Rosji Carrera był asystentem Antonio Conte, który prowadził Juventus (2009-2014) i reprezentację Włoch (2014-2016).

wha/ sab/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje