Liga rosyjska. Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

Sebastian Szymański, zawodnik Dynama Moskwa, w niedzielnym meczu ligi rosyjskiej został usunięty z boiska. Dla reprezentanta Polski to pierwsza czerwona kartka w seniorskiej karierze.

P. Pogrebnyak 43',75'

Udział Szymańskiego w domowym meczu z Urałem Jekaterynburg zakończył się w 56. minucie. Obejrzał wtedy drugą żółtą kartkę. Pierwszą otrzymał tuż przed przerwą.

Kiedy Polak opuszczał murawę, utrzymywał się rezultat 1-1. Mimo gry w osłabieniu Dynamo zdołało wyjść na prowadzenie, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 2-2.

W ekipie przyjezdnych całe spotkanie zaliczył inny kadrowicz, Rafał Augustyniak.

Sebastian Szymański po raz pierwszy z czerwoną kartką

Dla 21 letniego zawodnika to pierwsza czerwona kartka w seniorskiej przygodzie z piłką. Przed przeprowadzką do Rosji przez cztery sezony grał w Legii Warszawa, w tym trzy lata w Ekstraklasie. W sumie uzbierał wówczas 10 żółtych kartek.

Tyle samo napomnień zebrał w bieżącym sezonie jako zawodnik Dynama. Do tej pory zaliczył 27 gier na wszystkich frontach, zdobył bramkę i był autorem sześciu asyst.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W tabeli moskwianie zajmują szóste miejsce i tracą 11 punktów do liderującego Zenita St. Petersburg.

Szymański wziął udział w marcowym zgrupowaniu drużyny narodowej. Znalazł się w wyjściowym składzie na wyjazdowy mecz z Węgrami (3-3), który był selekcjonerskim debiutem Paulo Sousy. Rozegrał 59 minut.

Stefan Strandberg
 47′ 83′ Ivan Ordets
Vladimir Rykov73′
84′ Guillermo Varela
Igor Kalinin
44′ 56′ Sebastian Szymański
Branko Jovičić28′ 76′
46′ Daniil Fomin
Andrey Egorychev82′
46′ Nikola Moro
Vyacheslav Podberezkin71′
 71′ 65′ Arsen Zakharyan
Rafał Augustyniak87′
31′ 65′ Vyacheslav Grulev
Danijel Miškić71′
86′ Daniil Lesovoy
Chingiz Magomadov
46′ 90′ Roman Neustaedter
Ylldren Ibrahimaj
Igor Shkolik
Artem Maksimenko
65′ Sylvester Emeka Igboun
Andrey Panyukov76′
Nikolay Komlichenko

86′ Clinton Mua N'Jie

46′ Konstantin Tyukavin