Liga rosyjska. Bramka i kontuzja Grzegorza Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak zdobył bramkę dla Lokomotiwu Moskwa w zremisowanym 1-1 meczu z Krasnodarem. Niestety, z powodu kontuzji, w przerwie, Polak musiał opuścić boisko. Z powodu urazu nie wystąpił też Maciej Rybus.

M. Berg 45'

Lewy obrońca reprezentacji Polski doznał kontuzji jeszcze na rozgrzewce. Miał wystąpić od pierwszej minuty, ale nie był w stanie zagrać i znalazł się poza kadrą.

Krychowiak trafił do siatki w 42. minucie, dobijając strzał Aleksieja Mirańczuka z rzutu wolnego. Po uderzeniu Rosjanina piłka odbiła się od poprzeczki, dobiegł do niej reprezentant Polski i dał prowadzenie Lokomotiwowi. Było to jego szóste ligowe trafienie.

Krasnodar wyrównał jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył Marcus Berg.

W drugiej połowie na boisku nie pojawił się już Krychowiak. Zastąpił go Anton Mirańczuk. Powodem nieobecności Polaka był uraz. Na razie nie wiadomo jak groźną kontuzję odniósł, ale w kontekście zbliżającego się zgrupowania reprezentacji, jest to niepokojąca wiadomość.

Bez Krychowiaka Lokomotiw grał słabo. Zaraz po wznowieniu gry, Krasnodar mógł wyjść na prowadzenie. Tonny Vilhena znalazł się w sytuacji sam na sam, ale nie dał rady pokonać bramkarza. W kolejnych sytuacjach gościom brakowało skuteczności i mecz zakończył się remisem.

Po 16. spotkaniach Lokomotiw jest drugi i ma 31 punktów. Traci pięć oczek do Zenitu Sankt Petersburg. Z kolei Krasnodar ma punkt mniej od drużyny Krychowiaka i znajduje się na piątym miejscu.

Urosz Spajić40′
65′ Władisław Ignatjew
Ruslan Kambolov65′
19′ Joao Mario
Manuel Henrique Tavares Fernandes
Aleksandr Kolomeytsev
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
 41′ 46′ Grzegorz Krychowiak
Ariclenes da Silva Ferreira45′ 80′
55′ Antonio Eder
Magomed-Shapi Suleymanov
52′ 71′ Rifat Żemaletdinow
Dmitri Stotskiy
71′ 72′ Daniil Kulikov