Liga rosyjska. Arsienał Tuła - Lokomotiw Moskwa 4-0. Maciej Rybus obejrzał czerwoną kartkę

​W 19. kolejce ligi rosyjskiej Lokomotiw Moskwa poległ na wyjeździe z Arsienałem Tuła aż 4-0. W wyjściowym składzie gości znalazło się dwóch Polaków: Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus. Drugi z nich nie dokończył spotkania - w 73. minucie obejrzał czerwony kartonik.

W pierwszej połowie nie padła ani jedna bramka. Strzelanie rozpoczęło się na dobre tuż po wznowieniu drugiej części gry.

W 48. minucie Igor Gorbatenko strzałem głową pokonał Antona Koczenkowa. W podobny sposób wynik podwyższył Jewgienij Łucenko.

Dwie stracone bramki nie były jedyną złą wiadomością dla zespołu Lokomotiwu. W 73. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Rybus, który w pojedynku powietrznym trafi łokciem w głowę rywala.

Arsienał wykorzystał grę w przewadze i w końcówce zaaplikował rywalom kolejne dwie bramki.

Najpierw Łucenko skompletował dublet, a później na listę strzelców wpisał się także Goran Čaušić, ustalając wynik meczu.

Po 18 kolejkach Lokomotiw okupował fotel wicelidera ligi rosyjskiej. Arsienał natomiast plasował się na siódmej lokacie.

TB

Liga rosyjska - wyniki, terminarz, tabela

19. kolejka Rosja - Premier League
2019-12-06 17:30 | Stadion: Stadion Arsenal | Widzów: 10284 | Arbiter: S. Ivanov
Benedikt Hoewedes
42′ Gia Grigaława
Maciej Rybus65′ 73′
Kirył Kombarow
Dmitri Zhivoglyadov
 83′ Goran Čaušić
Aleksiej Miranczuk
 48′ 87′ Igor Gorbatenko
Roman Tugariew
Georgi Kostadinov
Dmitrij Barinow29′
80′ Daniil Lesovoy
Grzegorz Krychowiak50′
 63′, 78′ 86′ Evgeni Lutsenko
Nikita Dorofeev
87′ Evans Kangwa
Aleksandr Kolomeytsev
80′ Aleksandr Lomovitskiy