Liga portugalska. Joao Amaral zdobył bramkę po błędzie Pawła Kieszka

Wypożyczony z Lecha Poznań Joao Amaral zdobył pierwszą bramkę po powrocie do ligi portugalskiej. Pomógł mu w tym fatalny błąd polskiego bramkarza Pawła Kieszka.

Liga portugalska: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Pacos de Ferreira, do którego wypożyczony jest Amaral, odniosło w niedzielny wieczór bardzo ważne zwycięstwo 3-2 nad Rio Ave. Klub ten balansuje na granicy utrzymania i potrzebuje podobnych zwycięstw jak najczęściej.

Amaral otworzył wynik meczu w 12. minucie dosyć przypadkowo. Wypożyczony z Lecha zawodnik wykonywał rzut wolny blisko z 40 m i prawdopodobnie miał w zamiarze dośrodkować - przeciągnął jednak piłkę zbyt mocno. Bramkarz Rio Ave, Paweł Kieszek, wyszedł jednak zbyt daleko do przodu i piłka wpadła mu "za kołnierz".

Emocjonujące spotkanie zakończyło się wygraną Pacos de Ferreira 3-2, choć od końcówki pierwszej połowy drużyna grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bruno Telesa. W 68. minucie siły się wyrównały po czerwonej kartce dla Matheusa Reisa de Limy.

Pacos de Ferreira zajmuje 16. miejsce w portugalskiej ekstraklasie, mając sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Rio Ave jest na siódmej pozycji.

Rio Ave - Pacos de Ferreira 2-3 (1-2)

Bramki: 0-1 Amaral (12.), 0-2 Tanque (14.), 1-2 Lopes (43.), 1-3 Bruno Santos (52.), 2-3 Gelson (58.).

Czerwone kartki: Rio Ave - Reis de Lima (68.), Pacos de Ferreira - Teles (45+1.).

Zobacz raport meczowy

25. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-06-07 22:00 | Stadion: Estádio do Rio Ave Futebol Clube | Arbiter: Tiago Martins
Marco João Costa Baixinho
54′ Diogo Figueiras
Marcelo dos Santos Ferreira
Nelson Monte
Jorge Fernando dos Santos Silva90′
62′ 68′ Matheus Reis de Lima
Bruno Martins Teles45′
42′ Almoatasembellah Ali Mohamed Al musrati
Joao Pedro Reis Amaral  11′ 38′ 46′
 43′ Diego Lopes
Stephen Antunes Eustáquio69′
81′ Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini
Pedro Filipe Barbosa Moreira68′
38′ 54′ Gustavo Lucas Domingues Piazón
Mohamed Lamine Diaby
54′ Carlos Manuel Cardoso Mané
Vasco André Moreira da Rocha75′
54′  58′ Jacinto Muondo Dala Gelson
Denílson Pereira Júnior64′
81′ Bruno Daniel Pereira Castro Moreira