Reklama

Reklama

Liga portugalska. 6 z 15 stadionów nie spełnia wymogów bezpieczeństwa

Sześć z 15 stadionów, na których od 4 czerwca mają być rozgrywane mecze portugalskiej ekstraklasy, nie spełnia wymogów bezpieczeństwa - poinformowała tamtejsza federacja piłkarska (FPF).

Ligi w Portugalii pauzują od połowy marca z powodu pandemii koronawirusa. Wznowienie gry planowano na końcówkę maja, ale przesunięto ten termin na 4 czerwca właśnie po to, aby kluby miały czas przygotować się pod kątem nowych, bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących higieny i bezpieczeństwa.

Reklama

FPF poinformowała, że wśród dziewięciu obiektów zaopiniowanych pozytywnie są stadiony lidera FC Porto oraz tracącej do niego jeden punkt drugiej w tabeli Benfiki Lizbona. Areny, które nie przeszły pomyślnie kontroli, należą do mniejszych klubów.

Niebawem odbędzie się kolejna inspekcja i oczekuje się, że do tego czasu wszystkie nieprawidłowości zostaną zlikwidowane.

Do końca sezonu portugalskiej ekstraklasy pozostało 10 kolejek. Do rozegrania jest także jeszcze finał Pucharu Portugalii z udziałem właście FC Porto i Benfiki. Mecz planowany był na 24 maja, ale odbędzie się w późniejszym terminie.

mm/ co/

Dowiedz się więcej na temat: fc porto | Benfica Lizbona

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje