Liga Narodów. Ukraina - Hiszpania 1-0 w meczu 4. kolejki

W meczu 4. kolejki Ligi Narodów Ukraina sensacyjnie pokonała na własnym terenie Hiszpanię 1-0. Bohaterem podopiecznych Andrija Szewczenki został Wiktor Cyhankow.

Hiszpanie od początku byli stroną dominującą, lecz długo nie mogli przekuć stwarzanych sytuacji na zdobycz bramkową.

Wielka w tym zasługa golkipera Ukrainy Heorhija Buszczana, który już przed przerwą zanotował trzy ważne interwencje. Najpierw zatrzymał strzał głową, który oddał Rodrigo Moreno, później obronił uderzenie Ansu Fatiego, a w 21. minucie nie pozwolił zdobyć gola Sergio Ramosowi, który popisał się niezwykłą precyzją przy egzekwowaniu rzutu wolnego.

Niewykorzystane przez Hiszpanów okazje zemściły się po przerwie. W 76. minucie 22-letni Wiktor Cyhankow otrzymał kapitalne prostopadłe podanie, dostrzegł, że David de Gea stoi daleko przed własną bramką i pokonał go pewnym strzałem.

Dzięki wygranej Ukraina zrównała się w tabeli z Niemcami, którzy zremisowali 3-3 ze Szwajcarią.