Reklama

Reklama

Liga Narodów. Islandia kontra Anglia. Ilu widzów na trybunach?

Mecz Islandia - Anglia 5 września w Reykjaviku w Lidze Narodów będzie pierwszym spotkaniem tych drużyn od sensacyjnej porażki drużyny Roya Hodgsona 1-2 podczas mistrzostw Europy we Francji przed czterema laty. Islandzka federacja (KSI) liczy na możliwość znacznego zwiększenia liczby kibiców.

Stadion narodowy Laugardalsvollur posiada 9800 miejsc siedzących i KSI biorąc pod uwagę obostrzenia związane z epidemią koronawirusa liczy na zapełnienie co najmniej ich połowy.

Jak wyjaśnił dziennik "Visir" jest to uzależnione od decyzji nie tylko policji odpowiedzialnej w tym kraju za przepisy epidemiologiczne, lecz przede wszystkim od UEFA. "Liczymy że się uda. Dla nas będzie to mecz wspomnień, a dla przeciwnika wielki rewanż za poniżenie" - skomentowały islandzkie media.

Mecz 27 czerwca 2016 w 1/8 finału był sensacją francuskiego Euro. Porażka Anglii nazwana została w Wielkiej Brytanii największym poniżeniem w historii i doprowadziła do dymisji Roya Hodgsona tego samego dnia. Na Islandii, która po tym zwycięstwie awansowała do ćwierćfinału, mecz nazywany został "wielkim triumfem narodu", a telewizja publiczna RUV odnotowała rekordową oglądalność, 99,8 procent.

Reklama

"Przed czterema laty zraniliśmy tego strasznego angielskiego smoka i teraz jest żądny krwi. Na szczęście będziemy go gościć tym razem na naszym terenie. Mamy tę przewagę, że Anglicy traktują ten mecz jako rewanż, muszą wygrać i będą psychicznie spięci. Ten mecz dla obu drużyn będzie wyjątkowy, nie mówiąc już o kibicach, którzy wręcz marzą o wejściu na stadion, a dostępne bilety osiągną na aukcjach z pewnością rekordowe ceny" - skomentowały islandzkie media.

"Visir" wyjaśnił, że powoli znoszone są obostrzenia co do liczby kibiców, lecz ich ilość zależy od wielkości obiektu. "Obecnie na stadionie narodowym może przebywać tysiąc osób, czyli 10 procent pojemności - w dalszym ciągu obowiązuje też kwarantanna dla przyjeżdżających, lecz według naszych informacji piłkarze Anglii i ich aparat pomocniczy będą z niej zwolnieni".

Zbigniew Kuczyński

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy