Liga Mistrzów: Legia zagra z Barcą

Legia Warszawa zremisowała 1:1 z Vardarem Skopje w rewanżowym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Podopieczni Dragomira Okuki, którzy w pierwszym meczu w Skopje wygrali 3:1, awansowali do dalszych gier i w przyszłą środę zagrają na Camp Nou z FC Barcelona.

Pierwsza część meczu na Łazienkowskiej należała zdecydowanie do Legii. Zespół z Warszawy seryjnie tworzył sobie okazje do zdobycia gola, ale tylko raz trafił do siatki rywali.

W 32. minucie Kiełbowicz z lewej strony z wolnego dobrze wrzucił piłkę na pole karne. Futbolówkę zgrał głową stojący na drugim słupku Dudek, a Kucharski wślizgiem wpakował ją do bramki.

Po przerwie legioniści, jakby uśpieni prowadzeniem, dali się zaskoczyć ekipie z Macedonii. W 52. minucie błąd warszawskiej defensywy wykorzystał Oliveira i w sytuacji sam na sam nie dał szans Stanevowi.

Legia podrażniona stratą bramki rzuciła się do ataku. W II linii Legii prym wiódł Vukovic, który kilkakrotnie w dobrych sytuacjach "znajdował kolegów. Jednak ci w dobrych sytuacjach pudłowali.

Goście kontrowali i w 74. minucie mogli objąć prowadzenie. Ristovski, strzelec gola z pierwszego meczu, groźnie uderzył z 20 m i piłka trafiła w poprzeczkę.

Zobacz opis meczu

Pary trzeciej rundy eliminacyjnej LM (na pierwszym miejscu - gospodarze pierwszych spotkań):

Sporting Lizbona (Portugalia) - Inter Mediolan (Włochy)

AC Milan (Włochy) - Slovan Liberec (Czechy)

Rosenborg Trondheim (Norwegia) - Broendby IF Kopenhaga (Dania)

Szachtar Donieck (Ukraina) - Club Bruges (Belgia)

APOEL Nikozja (Cypr) - AEK Ateny (Grecja)

FC Barcelona (Hiszpania) - Legia Warszawa

Lewski Sofia (Bułgaria) - Dynamo Kijów (Ukraina)

Żeljeznicar Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) - Newcastle United (Anglia)

Partizan Belgrad (Jugosławia) - Bayern Monachium (Niemcy)

RC Genk (Belgia) - Sparta Praga (Czechy)

Maccabi Hajfa (Izrael) - Sturm Graz (Austria)

Celtic Glasgow (Szkocja) - FC Basel (Szwajcaria)

Feyenoord Rotterdam (Holandia) - Fenerbahce Stambuł (Turcja)

Zalaegerszeg TE (Węgry) - Manchester United (Anglia)

Boavista Porto (Portugalia) - AJ Auxerre (Francja)

Lokomitiw Moskwa (Rosja) - Grazer AK (Austria)

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | Warszawa | Skopje | Liga Mistrzów | liga | Legia Warszawa