Reklama

Reklama

Liga japońska. 53-letni Miura zagrał w ekstraklasie i ustanowił rekord

Kazuyoshi Miura wystąpił w japońskiej ekstraklasie po niemal 13 latach przerwy i ustanowił rekord. Jest obecnie najstarszym piłkarzem, jaki kiedykolwiek zagrał w J1 League. Poprzedni jego występ w krajowej elicie datuje się na 1 grudnia 2007 roku.

Krzepki Japończyk przebywał na murawie przez 56 minut jako zawodnik Yokohama FC. Nie zdobył gola (przez niemal całą karierę był nominalnym napastnikiem), ale i tak zebrał mnóstwo gratulacji. Jego zespół przegrał w gościnie 2-3 z Kawasaki Frontale

Miura stał się tym samym najstarszym piłkarzem w historii rozgrywek. W środę, w dniu występu, liczył sobie dokładnie 53 lata, sześć miesięcy i 28 dni.

Do tej pory najstarszym zawodnikiem w dziejach J1 League był Masashi Nakayama. Ostatni mecz rozegrał w 2012 roku, mając 45 lat, dwa miesiące i jeden dzień.

Reklama

Tymczasem Miura pozostaje obecnie najstarszym piłkarzem świata zgłoszonym do profesjonalnej ligi. Jego kariera trwa już 35. sezon. W piłkę grał na czterech kontynentach. W Europie bronił barw Genoi i Croatii Zagrzeb (dzisiaj Dinamo).

W latach 1990-2000 zaliczył 89 gier i strzelił 55 goli w reprezentacji Japonii.

UKi

J1 League - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL