Reklama

Reklama

Liga belgijska. Preud'homme nie jest już trenerem Standardu Liege

Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Belgii Michel Preud'homme nie jest już szkoleniowcem Standardu Liege. "W wieku 61 lat musiałem szczerze spytać samego siebie, czy mam jeszcze siłę stawiać czoła presji? Nie, nie widzę się już w roli trenera" - wyjaśnił.

Preud'homme pozostanie w klubie jako wicedyrektor i będzie się udzielał w akademii.

"Ten okres izolacji był idealną okazją, żeby zastanowić się nad tymi kwestiami. W przyszłości nie zamierzam już być trenerem" - powiedział Belg podczas wystąpienia wideo na oficjalnej stronie Standardu.

Właśnie w tym klubie Preud'homme rozpoczynał karierę. Później był podstawowym zawodnikiem reprezentacji narodowej - wziął udział w 58 meczach m.in. w mistrzostwach świata w 1990 i 1994 roku. Został wybrany najlepszym bramkarzem tego drugiego turnieju.

Reklama

Bronił także barw Benfiki Lizbona, w której był później dyrektorem technicznym. To on zaproponował zatrudnienie Jose Mourinho na stanowisku trenera. Był to pierwszy klub, w którym słynny Portugalczyk sprawował tę funkcję samodzielnie.

W ubiegłym tygodniu Preud'homme zainwestował w stadion Standardu - obiekt ma zostać przebudowany tak, by jego pojemność zwiększyła się z 28 do 32 tysięcy miejsc.

Sezon piłkarski w Belgii został przedwcześnie zakończony ze względu na pandemię koronawirusa. Standard Liege został sklasyfikowany na piątym miejscu.

mm/ sab/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy