Reklama

Reklama

Levante żąda 6 mln euro od "Franka"!

Hiszpański klub Levante Walencja żąda 6 mln euro odszkodowania od Tomasza Frankowskiego, który jego zdaniem zerwał ważny, z punktu widzenia prawa, kontrakt wstępny.

Frankowski twierdzi, że żadnego kontraktu nie było, on tylko na papierze przedstawił właścicielowi Levante swoje warunki finansowe, które pierwotnie nie zostały przyjęte i dlatego były kapitan Wisły Kraków wybrał ofertę innego hiszpańskiego drugoligowca, Elche.

"Nie podpisałem żadnych dwóch kontraktów. Po francusku napisałem im swoje warunki kontraktowe, ale oni złożyli mi ofertę o 30 procent gorszą. Ten papier nie był żadną umową, nawet wstępną. Levante zmieniło ton naszych rozmów, gdy do rywalizacji o mnie włączyło się Elche. To już było za późno" - powiedział Frankowski na łamach "Gazety Krakowskiej".

Reklama

Levante skierowało jednak oficjalny protest do Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej, stawiając zarzut podwójnej umowy, jakie miał zawrzeć z klubami polski napastnik. Levante chce, by federacja zawiesiła Frankowskiego do czasu wyjaśnienia sporu, a jednocześnie domaga się odszkodowania od piłkarza w wysokości 6 mln euro! W zespole z Walencji twierdzą, że ten wstępny kontrakt zawierał także klauzulę o warunkach opuszczenia klubu przed upływem kontraktu. I wpisano tam kwotę odstępnego w wysokości właśnie 6 mln euro interpretując ten zapis i fakt przejścia Frankowskiego do Elche jako transfer, który nastąpił już nie z Wisły, ale właśnie z ich klubu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy