Reklama

Reklama

Lech, Legia i Ruch wylosowały kolejnych rywali

W siedzibie UEFA odbyło się losowanie trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Lech Poznań, Legia Warszawa i Ruch Chorzów poznały potencjalnych rywali w tej fazie.

Jeśli Lech Poznań przejdzie azerski Chazar Lenkoran, w kolejnej rundzie zagra z AIK Sztokholm (Szwecja) lub FH Hafnarfjoerdur (Islandia).

W przypadku wyeliminowania łotewskiego Metalurgsa Lipawa, Legia Warszawa zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Szachtior Soligorsk (Białoruś) - SV Ried (Austria).

Ewentualny awans Ruchu Chorzów do trzeciej rundy oznaczać będzie pojedynek z FC Metalurgi Rustawi (Gruzja) lub Victorią Pilzno (Czechy).

Z trzech polskich drużyn rozstawione w losowaniu były Legia i Lech. Z kolei Ruch - jako nierozstawiony - mógł trafić m.in. na słynny Inter Mediolan lub holenderski Heerenveen.

Reklama

Najbliżej awansu do trzeciej rundy są piłkarze z Chorzowa, którzy w czwartek wygrali u siebie z macedońskim Metalurgiem Skopje 3-1. Legia zremisowała na Łotwie z Metalurgsem Lipawa 2-2, a Lech - także na wyjeździe - z azerskim Chazarem Lenkoran 1-1.

W meczach potencjalnych rywali polskich drużyn padły następujące wyniki: FC Metalurgi Rustawi - Viktoria Pilzno 1-3, Szachtior Soligorsk - SV Ried 1-1, AIK Sztokholm - FH Hafnarfjoerdur 1-1.

Spotkania trzeciej rundy kwalifikacji LE odbędą się 2 i 9 sierpnia. W przypadku awansu do tej fazy Lech i Legia zagrają najpierw na wyjeździe, a Ruch u siebie.

Pary 3. rundy kwalifikacji LE:


Ruch Chorzów lub Metalurg Skopje - FC Metalurgi Rustavi (Gruzja) lub Viktoria Pilzno
Szachtior Soligorsk (Białoruś) lub SV Ried (Austria) - Metalurgs Lipawa lub Legia Warszawa
AIK Sztokholm lub FH Hafnarfjoerdur (Islandia) - Chazar Lenkoran lub Lech Poznań
Athletic Bilbao - Slaven Belupo Koprivnica (Chorwacja) lub Portadown (Irlandia Płn.)
Anżi Machaczkała lub Honved Budapeszt - Lokomotiv Płowdiw lub Vitesse Arnhem
Inter Baku lub Asteras Tripolis (Grecja) - Maritimo (Portugalia)
Rapid Bukareszt lub MyPa Myllykoski (Finlandia) - Heerenveen
AC Horsens (Dania) - Dacia Kiszyniów (Mołdawia) lub Elfsborg Boras (Szwecja)
APOEL Nikozja lub FK Senica (Słowacja) - SK Tirana lub Aalesunds FK (Norwegia)
Inter Mediolan - Hajduk Split lub Skonto Ryga
Vojvodina Nowy Sad (Serbia) lub Suduva Mariampol (Litwa) - Rapid Wiedeń
KRC Genk - FC Milsami Orhei (Mołdawia) lub FK Aktobe (Kazachstan)
Olimpija Lublana lub Tromsoe IL (Norwegia) - Metalurg Donieck lub Celik Niksic (Czarnogóra)
Twente Enschede lub Inter Turku (Finlandia) - Mlada Boleslav lub Thor Akureyri (Islandia)
Bnei Yehuda (Izrael) lub Szirak Giumri (Armenia) - PAOK Saloniki
AGF Aarhus (Dania) lub Dila Gori (Gruzja) - FC Levadia Tallinn lub Anorthosis Famagusta (Cypr)
Slovan Bratysława lub Videoton (Węgry) - FC Differdange 03 (Luksemburg) lub KAA Gent (Belgia)
Eskisehirspor (Turcja) lub Saint Johnstone (Szkocja) - Olympique Marsylia
Naftan Nowopołock (Białoruś) lub Crvena Zvezda Belgrad - Omonia Nikozja
Lewski Sofia lub FK Sarajevo - JJK Jyvaeskylae (Finlandia) lub Zeta Golubovci (Czarnogóra)
Żalgiris Wilno lub FC Admira Wacker - Sparta Praga
NK Osijek (Chorwacja) lub Kalmar FF (Szwecja) - Young Boys Berno lub Zimbru Kiszyniów (Mołdawia)
Dundee United - Dynamo Moskwa
Arsenał Kijów - Mura 05 Murska Sobota (Słowenia) lub CSKA Sofia
Bursaspor (Turcja) - Maccabi Netanja (Izrael) lub Kuopio PS (Finlandia)
Steaua Bukareszt (Rumunia) - Spartak Trnawa (Słowacja) lub Sligo Rovers FC (Irlandia)
FK Renova (Macedonia) lub FK Homel (Białoruś) - Liverpool
Siroki Brijeg (Bośnia) lub St. Patrick's Athletic (Irlandia) - Hannover 96
Servette Genewa lub Gandzasar Kapan (Armenia) - Rosenborg Trondheim lub FC Ordabasy (Kazachstan)



Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL