Le Championnat: Wygrane Nantes i Sedanu, 90 minut Świerczewskiego

FC Nantes i CS Sedan odniosły swoje drugie zwycięstwa w tym sezonie w 13. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej. Świetnie spisujący się Lidze Mistrzów, ale bardzo słabo w krajowych rozgrywkach zespół z Nantes wygrał na własnym boisku z AS Monaco 2:1.

Już do przerwy miejscowi prowadzi 2:0 po trafieniach Zianiego i Ahamady. Wprawdzie 16 minut przed końcem kontaktowego gola dla "Książąt" zdobył Nonda, ale gościom nie udało się zmienić losów pojedynku.

Także dopiero drugi komplet punktów w tym sezonie zdobył CS Sedan, który u siebie poradził sobie z Montpellier, wygrywając 2:0 po bramkach Camary i Asuara. Sedan po tym zwycięstwie zbliżył się na odległość punktu do swojego sobotniego rywala.

Pełne spotkanie w barwach Olympique Marsylia rozegrał Piotr Świerczewski, a jego drużyna wygrała na Stade Velodrome z Stade Rennes 2:1. Dwa gole w tym spotkaniu padły z rzutów karnych. Sześć minut przed końcem na 2:0 dla gospodarzy podwyższył z jedenastki Leboeuf, a chwilę później honorową bramkę z karnego zdobył Monterrubio.