Le Championnat: Wygrane Lens i Marsylli

Sobota była udanym dniem dla "polskich" zespołów we francuskiej ekstraklasie piłkarskiej. W 13. kolejce zwycięstwa odniosły RC Lens i Marsylia.

Ekipa z Lens wygrała na własnym boisku z liderem AJ Auxerre 3:1, a Olympique pokonał także u siebie Montpellier 2:0.

Mecz w Lens zaczął się bardzo udanie dla gości, którzy już w 5. minucie prowadzili po trafieniu Faye. Gospodarzom jednak jeszcze do przerwy udało się odwrócić losy meczu. Najpierw w 36. minucie wyrównał Song, a tuż przed zejściem do szatni Sibierski uzyskał bramkę. Wynik meczu ustalił minutę przed końcem gry Sikora. W ekipie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Jacek Bąk, który w 31. minucie ukarany został żółtą kartką za faul na Benjanim. Goście ostatnie 7 minut grali w "10" po usunięciu z boiska Mathisa.

Olympique Marsylia wygrał na Stade Veledrome z Montpellier 2:0 i awansował na trzecią pozycję w tabeli. Prowadzenie dla Olympique zdobył Bakayoko w 31. minucie, a wynik ustalił po przerwie Silvestre strzałem samobójczym. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż od 42. minuty zespół z Marsylii grał w "10". Wówczas to boisko opuścić musiał za dwie żółte kartki Celestini. Od 56. minuty w barwach Olympique zagrał Piotr Świerczewski. Polak zastąpił Olembe.